Výpravy

Přibližně jednou za měsíc vyrážíme na celovíkendové výpravy mimo Brno. Více času oproti jednodenním výletům nám umožňuje připravit pestřejší program, lépe poznat okolí místa konání, občas zařadit nějakou večerní či noční hru a celkově si společně strávený čas více užít.

V neposlední řadě je nocleh ve spacáku na neznámém místě přece jenom větším zážitkem, než večerní návrat domů. Pro výpravy se snažíme vybírat místa, která jsou něčím zajímavá, nebo mají hezké okolí.

Odjezd bývá zpravidla v pátek odpoledne a návrat v neděli po obědě. Cestujeme autobusy, vlakem, nekdy také část trasy pěšky. Proto je dobré mít s sebou pohodlně sedící a dobře nastavený batoh a pevné boty. Cestovní tašky, igelitové tašky a mnoho dalších zavazadel v rukách cestování značně ztěžuje.

Ubytováni býváme obvykle na trampských chatách, ve školách, klubovnách spřátelených oddílů, domech dětí, sokolovnách atd. Většinou přespáváme na zemi ve spacáku. Narozdíl od letního tábora však stačí lehký, nepříliš teplý model.

Další bližší informace se vždy dozvíte z přihlášky, která bývá k dispozici na našich pravidelných schůzkách, případně ke stažení na těchto stránkách.